Jak zniknąć z internetu ?

Za sprawą decyzji Unii Europejskiej, Google został zmuszony do udostępnienia możliwości skasowania informacji na temat osób, które nie chcą znajdywać się w wynikach wyszukiwania.

Internet connection

 

Nasza obecność w internecie jest coraz większa. Wszystkie nasze wpisy, wypowiedzi, zdjęcia i dane są zapisywane, a także dostępne w wyszukiwarce. W ten sposób praktycznie każdy może w krótkim czasie zdobyć wiele informacji na nasz temat.

Google właśnie udostępnił formularz, za pomocą którego możemy poprosić o usunięcie wszelkich informacji z wyszukiwarki na nasz temat. Wkrótce podobne narzędzia udostępnią wyszukiwarki Yahoo! i Bing.

Po otwarciu formularza mamy zestaw pól, które trzeba wypełnić, aby zgłosić prośbę o skasowanie z wyszukiwarki Google informacji na nasz temat. Do wypełnienia mamy następujące pola:

Name - czyli imię i nazwisko, którym się posługujemy
Your name - pseudonim internetowy
Your relationship - jeżeli wypełniamy formularz w czyimś imieniu
Contact email address - adres e-mail
URLs you want removed - linki, gdzie znajdują się wzmianki na nasz temat
This URL is… - wyjaśnienie, dlaczego chcemy usunąć dany link

Następnie musimy załadować skan dokumentu tożsamości – paszportu, dowodu osobistego itp. W polu Signature podajemy dzisiejszą datę, a następnie klikamy niebieski przycisk Submit, aby wysłać zgłoszenie. Teraz wystarczy poczekać, aż Google odpowie na nasze zgłoszenie.