Smarfton STAR N9500 z fabrycznie wbudowanym trojanem

N9500_3

W internecie można kupić smartfon Star N9500 w bardzo atrakcyjnej cenie. Oczywiście jest pewien haczyk – telefon ma już firmowo zainstalowane oprogramowanie wykradające nasze dane. Nawet te dotyczące rachunków bankowych.
Tanie smartfony są zawsze chodliwym towarem, zwłaszcza, jeśli mają atrakcyjny wygląd i dobrą cenę.

Star N9500 można kupić na aukcjach internetowych za około 500 złotych i na pierwszy rzut oka wygląda on jak Samsung Galaxy S4. Estetyczny wygląd komplementuje dopracowane oprogramowanie, w którym nie mogło zabraknąć złośliwego trojana wykradającego dane użytkownika.

Jak donosi serwis Niebezpiecznik.pl, pierwsi na trop kukułczego telefonu wpadli pracownicy G Data Software i jest to ponoć pierwszy taki przypadek, że smartfon jest fabrycznie wyposażony w złośliwe oprogramowanie.

Star N9500 bez naszej wiedzy zbiera wiele informacji o użytkowniku:

- zapisuje prowadzony rozmowy, a także SMSy i maile

- zbiera dane dotyczące naszych kont bankowych

- umożliwia zdalny dostęp do wbudowanego w telefon aparatu i mikrofonu

- pozwala zdalnie instalować na telefonie dodatkowe, złośliwe aplikacje

Również bardzo trudno jest usunąć takiego trojana, gdyż jest on wbudowany w oprogramowanie telefonu. Dodatkowo jest on w stanie blokować aktualizacje bezpieczeństwa Androida i uniemożliwiać próby jego odinstalowania.

Star N9500

Jeśli więc macie telefon Star N9500 natychmiast przestańcie z niego korzystać i zmieńcie hasła wszystkich usług, do których się z niego logowaliście. A jeśli myślicie o kupnie Star N9500, to szczerze odradzam.

[Za: niebezpiecznik.pl]